Žárovka patice E27

Nejpoužívanější patice pro žárovky. Pokud si u vás doma spočítáte všechny žárovky, pravděpodobně největší počet bude s paticí E27.

Skleněnou klasiku s rozžhaveným vláknem vytlačují úsporné zářivky a začínají se objevovat i zajímavé výkonné alternativy na poli LED žárovek.

Výkonná úsporná zářivka (1000+ lumenů)

Po úsporných zářivkách musíte ještě stále sáhnout v případě, že potřebujete světelný zdroj o svítivosti více než 1000 lumenů a nechcete za LED alternativu platit několikanásob­nou cenu.

V případě použití zářivky je potřeba počítat se zpožděním, které je potřebné na start. Během startu se intenzita světla postupně zvyžuje, až někdy i po několika vteřinách dosáhne žárovka plného výkonu.

Úsporná LED žárovka

Vývoj LED technologií umožňuje vyrábět světelné zdroje s větším a větším výkonem. Pokud požadujete okamžitý plný výkon světla ihned po zapnutí, vyberte si LED žárovku. Při výběru si dávejte pozor na světelný výkon, teplotu barvy a v případě nákupu v zahraničí i na podporovaný příkon žárovky.

Žárovky E27 nakupujte

Zatímco klasické úsporné zářivky do patice E27 najdete i v běžných českých obchodech. V případě LED žárovek se vyplatí podívat do zahraničí. Velmi často můžete nakoupit novější modely žárovky s větším výkonem a většinou i za nižší ceny.

LED žárovky na DX.com »