Jak nakupovat v Číně

Čína je místem původu většiny dnes vyráběných výrobků. I klasické luxusní produkty jako Apple iPhone jsou vyráběny v Číně.

Nakupovat přímo z Číny můžete nejen jako velkoobchodní partner. Výrobky jsou nabízeny k přímému prodeji i klasickým koncovým zákazníkům a to za velmi sympatické ceny. Jedinou drobnou nevýhodou může být pomalejší doba dodání než v případě zaslání v ČR nebo z Německa.

DX.com – dealextreme

Zákazníkem eshopu DealExtreme – nyní DX.com jsem již několik let. Objednávat jsem začal drobnosti v ceně jednoho dolaru a poslední dobou se DX.com stalo místem, odkud nakupujeme většinu úsporných žárovek a osvětlení.

Nové technologie jsou implementovány v Číně a žárovky se objeví v nabídce DX.com, následně je němečtí a čeští importéři snaží dovážet do Evropy. Připraví pro ně obaly, přidají si marže a nabízí k prodeji. Pokud nechcete čekat a máte zájem ušetřit, nakupujete na DX.com.

Kromě elektroniky zde najdete i různé drobnosti pro domácnost či zahradu, kosmetické produkty a poslední dobou se snaží i o expanzi na pole módy s DXmall.com

Pro nákup vám stačí klasická platební karta. Já ještě volím bezpečnější variantu a platím pomocí služby PayPal.

PayPal.com

Americký platební systém, který se zaměřuje na bezpečnost svých zákazníků. Odstiňuje údaje z platební karty od samotného obchodníka. Díky tomu vaše platební údaje nemůže nikdo zneužít, jen kdy zaplatíte na internetu.

Pro využítí platby pomocí PayPalu se stačí na stránkách zaregistrovat, vyplnit číslo platební karty a potvrdit, že jste majitelem karty. Pak už můžete bezpečně platit všude, kde je PayPal k dispozici (i např. včetně českého Alza.cz).

Navíc vám PayPal garantuje ochranu po celých 45 dní po zaplacení. V případě nějakých problémů vám vrátí peníze a řešení problémů s produktem pak nechá na prodejci.