Jak nakupovat v Německu

Nákupy na německých eshopech jsou v podstatě shodné s těmi českými. Komplikací může být německý jazyk, protože ne všechny stránky mají alternativní verzi v angličtině či dokonce v češtině.

Německý jazyk vyřeší Google Chrome

Pokud pro prohlížení internetu používáte prohlížeč Google Chrome, bude vám nabídnuta možnost překladu stránek do češtiny.

Když ztratíte jistotu, kam na stránkách pokračovat, můžete si stránku nechat přeložit do češtiny.

V případě delších textů pak je možné blok textu překopírovat do Google Translate.

Doručení zásilky do ČR vyřeší MailBoxDE

Ne všechny eshopy budou umožňovat zaslání zásilky mimo Německo. Pokud narazíte při dokončování objednávky na tento problém, zaregistrujte se na MailBoxDE.cz.

Tato služba vám vytvoří německou poštovní adresu a přepošle balík pomocí českého dopravce až k vám domů. Jde o velmi spolehlivou službu a většinou druhý den po přeposlání zásilky ji máte doručnou doma. Způsob doručení do ČR si můžete vybrat během přeposílání.

Populární německé obchody

Amazon.de – webové tržiště

Evropská filiálka amerického giganta, který byl v ČR medializovaný díky plánovaným skladům nedaleko Brna.

Cokoliv budete hledat, tak bude pravděpodobně v nabídce. Protože Amazon funguje jako velké tržiště, stejný produkt může nabízet hned několik společností.

U každého výrobku je tato informace zobrazena, s případnými dalšími konkurenty. Kromě ceny se může nabídka lišit i příplatkem za poštovné nebo nabídkou dalších doplňků k produktu zdarma.

Objednávku hradíte klasicky platební kartou. Doručení v rámci Německa řeší buď přímo společnost Amazon nebo některý z nasmlouvaných dopravců DHL, DPD.

ebay.de – centrum dražeb

V sousedním Německu se můžete setkat s populárním americkým tržištěm a místem dražeb eBay.de. Kromě klasického prodeje máte možnost dražit nabízené produkty a nakupovat je z celého světa.

Velmi často se zde setkáte i s nabídkou produktů, které jsou k sehnání na čínských serverech. V případě nabídky na obou místech volíme podle ceny výrobku. Levnější produkty pod importním limitem 22 EUR se vyplatí nechat zaslat z Číny, ostatní možná lépe z Německa.